Informacja dotycząca jakości wody z ujęcia w Ślęzakach.

04-01-2018

W ostatnim dniu grudnia nastąpiła przerwa w zasilaniu elektrycznym pomp hydroforowych na Stacji Uzdatniania Wody w Ślęzakach. Następstwem tego zdarzenia był spadek ciśnienia w gminnej sieci wodociągowej. Po usunięciu awarii nastąpiło napełnianie pustego wodociągu, co spowodowało poderwanie osadu znajdującego się w rurach i pogorszenie parametru barwy wody. Jednak co musimy podkreślić: parametry mikrobiologiczne nie uległy pogorszeniu, a woda nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Jednocześnie informujemy, iż sieć wodociągowa została przepłukana i właściwości wody wracają stopniowo do stanu poprzedniego.

Chcemy również zaznaczyć, że sytuacja została zgłoszona do Sanepidu, który na bieżąco monitoruje parametry jakościowe wody.

Za powstałe utrudnienia i niedogodności przepraszamy.

Poniżej oświadczenie Kierownika GZUP w Baranowie Sandomierskim.

Osoba aktualizująca:
Data wytworzenia: 2018-01-04