Informacja o zamiarze udostępnienia kanału technologicznego

17-01-2019

Co to jest kanał technologiczny?

Jest to ciąg osłonowych elementów obudowy, studni kablowych oraz innych obiektów lub urządzeń, służących umieszczeniu lub eksploatacji:

• urządzeń infrastruktury technicznej związanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego,
  • linii telekomunikacyjnych wraz z zasilaniem oraz linii elektroenergetycznych, niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego.

Jakie są podstawowe funkcje kanału technologicznego?

Podstawową funkcją budowy kanałów technologicznych jest stworzenie podziemnej infrastruktury liniowej służącej do prowadzenia kabli światłowodowych oraz innych kabli, stanowiących warstwę fizyczną dla sieci przewodowych operatorów telekomunikacyjnych, energetycznych i innych świadczących swoje usługi na danym terenie.

*Źródło: www.eurotel.krakow.pl

Poniżej do pobrania Informacja Burmistrza Baranowa Sandomierskiego o zamiarze udostępnienia kanału technologicznego.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2019-01-17