Informacja w spawie modernizacji ewidencji gruntów i budynków w miejscowości Wola Baranowska

19-02-2016

Modernizacja ewidencji gruntów i budynków przeprowadzona w 2014 r. przez Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu w obrębie ewidencyjnym WOLA BARANOWSKA, miała na celu wyznaczenie powierzchni użytków gruntowych dla poszczególnych działek, według ich rzeczywistego sposobu użytkowania.

W przypadku osób nie prowadzących działalności rolniczej, zostały wydzielone grunty pozostałe oznaczone w ewidencji gruntów i budynków jako tereny mieszkaniowe (B).

Do terenów mieszkaniowych ( gruntów pozostałych)  zalicza  się m.in.:

- budynki mieszkalne

- podwórko

- place utwardzone

- tereny zielone

- przydomowe place zabaw

Ponadto informujemy, że stawka podatku od nieruchomości w stosunku do roku ubiegłego nie uległa zmianie. Wyraźny wzrost opodatkowania nastąpił natomiast na skutek zmian w ewidencji gruntów i budynków przeprowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, co przyczyniło się do opodatkowania tych samych gruntów podatkiem od nieruchomości tj. stawką 0,21 zł/m2, zamiast podatkiem rolnym.

W celu uzyskania bliższych informacji prosimy o kontakt ze Starostwem Powiatowym w Tarnobrzegu.

Osoba publikująca: Marek Barszcz
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz