Informacja w sprawie konsultacji społecznych PZRP

09-06-2015

Urząd Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim przypomina, że z dniem 22.06.2015 r., kończą się konsultacje społeczne projektów Planów Zarządzania Ryzykiem Powodziowym (PZRP) dla obszarów dorzeczy i regionów wodnych, prowadzone przez Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej. Według przedstawianych wariantów planistycznych do PZRP, na terenie Gminy Baranów Sandomierski, planuje się utworzenie trzech polderów o nazwach: Babulówka 1, Babulówka 2 i Młodochowski.
W związku z powyższym, Gmina Baranów Sandomierski, wraz z Powiatem Tarnobrzeskim, wystąpiła do Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej ze sprzeciwem wobec propozycji lokalizacji polderów powodziowych na terenie gminy Baranów Sandomierski.
Zachęcamy mieszkańców Gminy do umieszczania uwag do ww. planu i lokalizacji polderów powodziowych, na stronie www.powodz.gov.pl w zakładce plany.
Jednocześnie informujemy, że zakończyły się konsultacje „Programu wycinki drzew i krzewów na obszarach szczególnego zagrożenia powodzią dla RZGW w Krakowie wraz z prognozą oddziaływania na środowisko”.  Program wycinki dostępny na stronie http://www.krakow.rzgw.gov.pl w zakładce Planowanie w gospodarowaniu wodami. Stanowisko Gminy w załącznikach.

Załączniki:
Mapa planowanych polderów na terenie gminy Baranów Sandomierski
Wystąpienie Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski
Wystąpienie Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu do Prezesa KZGW
Wystąpienie Burmistrza Miasta i Gminy ws. wycinki drzew i zakrzaczeń w międzywalu Wisły

Osoba publikująca: Anna Smykla
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz