Inwestycje drogowe w naszej Gminie

12-06-2017

W związku ze zgłaszanymi uwagami mieszkańców, Urząd Miasta i Gminy  zorganizował w ubiegły wtorek tj. 6 czerwca spotkanie komisji w składzie przedstawicieli  Rejonu Dróg Wojewódzkich ze Stalowej Woli  oraz  tut. Urzędu.

Komisja dokonała objazdu i przeglądu:

• drogi wojewódzkiej nr 872, w związku z koniecznością podjęcia uzgodnień  dotyczących realizacji robót w pasie w/w drogi. Na zakres planowanych robót  składa się wykonanie utwardzenia kostką brukową miejsca dla oczekujących na pojazdy publicznej komunikacji zbiorowej po lewej stronie drogi wojewódzkiej tj. przystanek komunikacyjny tzw. „Obok Domu Dziecka”. Po wykonaniu w/w robót Samorząd Gminy dokona zakupu i montażu wiaty przystankowej dla pasażerów tegoż przystanku;
  • w trakcie przeglądu zwrócono  uwagę na konieczność wyrównania nawierzchni asfaltowej przy studzienkach kanalizacji deszczowej na ul. Szkolnej w Woli Baranowskiej. Zarządca drogi uznał że wniosek jest w pełni zasadny do realizacji i wykonanie robót nastąpi jeszcze w tym miesiącu;
  • w związku z brakiem możliwości zatrzymywania się pojazdów przewożących osoby w obrębie Kościoła w Durdach, ustalono  wprowadzenie oznakowania poziomego P-17 tzw. „zygzak” oraz pionowy znak D-15 „Przystanek PKS”.

Kolejną inwestycją na terenie naszej Gminy jest przebudowa przejazdu kolejowo – drogowego na skrzyżowaniu linii kolejowej nr 65 LHS w km 195+160 z drogą powiatową 1124R w miejscowości Knapy, inwestorem zadania jest PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o. z Zamościa. W wyniku robót istniejący przejazd kolejowo-drogowy z niestrzeżonego kat. D zostanie dostosowany do przejazdu kategorii A jako strzeżony.  Okres realizacji robót wg podpisanej umowy na realizację robót został ustalony do końca czerwca br. Celem wykonywanych robót jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu przejazdu dla kołowych i szynowych pojazdów. Poniżej załączono projekt zagospodarowania działki obrazujący zakres planowanych prac.

Ponadto rozpoczęły się prace dotyczące remontów cząstkowych nawierzchni asfaltowych dróg gminnych na terenie Gminy Baranów Sandomierski. Szacunkowy koszt robót wyniesie około 40 000,00 zł brutto. Remonty zlecone zostały Gminnemu Zakładowi Użyteczności Publicznej w Baranowie Sandomierskim.

W trakcie realizacji są również roboty dotyczące obustronnego koszenia poboczy przy drogach gminnych, wykonywane także przez Gminny Zakład Użyteczności Publicznej.

Osoba publikująca: Agnieszka Gajda
Osoba aktualizująca: Agnieszka Gajda