Jubileusz 30-lecia istnienia parafii w Skopaniu

04-07-2016

Dnia 26 czerwca 2016 roku w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Skopaniu odbyły się obchody Jubileuszu 30 - lecia powstania Parafii. Mszy św., podczas której szczególnie dziękowano za powstanie parafii i budowę kościoła. Mszy Św.  przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. W uroczystości brali udział kapłani rodacy, oraz ci, którzy w niej pracowali, przedstawiciele lokalnych władz, grup i stowarzyszeń społecznych i duszpasterskich. Wspólna modlitwa rozpoczęła się procesją podczas której do świątyni wniesiono relikwie bł. Michała Sopoćko. Proboszcz przedstawił krótką historię parafii oraz najważniejsze wydarzenia duszpasterskie. Homilię wygłosił bp K. Nitkiewicz. Po mszy świętej wierni mogli ucałować relikwie błogosławionego Michał Sopoćko.

Osoba publikująca: Anna Smykla
Osoba aktualizująca: Sławomir Kaptur