Jubileusz 60-lecia kapłaństwa ks. Jana Chwałka.

21-06-2016

W dniu 19 czerwca 2016 roku w kościele parafialnym w Woli Baranowskiej pw. Najświętszego Serca Jezusowego odbyła sie uroczysta msza święta z okazji obchodów 60-lecia kapłaństwa ks. dr hab. Jana Chwałka, prof KUL w Lublinie. Ks. Chwałek po ukończeniu seminarium został skierowany właśnie na KUL w Lublinie, gdzie uzyskał stopień doktora teologii w zakresie muzykologii kościelnej 1964, habilitacja z teologii w zakresie muzykologii kościelnej 1981. Dyplomowany organmistrz (od 1988), rzeczoznawca Ministra Kultury i Sztuki w dziedzinie zabytków ruchomych specjalności konserwacji instrumentów muzycznych – organy (od 1997), członek Komisji Egzaminacyjnej w Cechu Rzemiosł Różnych w Krakowie w zakresie organmistrzowstwa).Był założycielem i kierownikiem instytutu muzykologii KUL. Swoją pasją muzyczną zaraził także mieszkańców swojej rodzinnej miejscowości. Dzieki jego namowom kilka lat temu powstał Chór "Chorus Familiaris"Woli Baranowskiej, pod dyrekcją Agaty Ninio-Chwałek, który uświetnił swoim występem jubileusz. Życzenia jubilatowi złożył Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz,pracownicy KUL w Lublinie, władze samorządowe, księża z dekanatu baranowskiego, rodzina i parafianie.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się 12 czerwca 2016 roku w kościele parafialnym pw. Ścięcia Jana Chrzciciela w Baranowie Sandomierskim, gdzie odbyła sie msza święta z udziałem kolegów z seminarium tj. ks Jana Chwałka i ks. Wacława Tomczyka.

Z okazji 60 rocznicy święceń kapłańskich składamy Księdzu życzenia wielu lat życia, zdrowia, radości, mocy i wytrwałości do dalszego kroczenia obraną drogą służby Bogu. Niech każdy kolejny dzień daje Księdzu zadowolenie, a wszelkie poczynania satysfakcję. Niechaj Jezus umacnia Księdza na kolejne lata kapłaństwa, Duch Święty obdarza Swym światłem, a Maryja, nasza Matka okazuje swą matczyną opieką.

Osoba publikująca: Anna Smykla
Osoba aktualizująca: Anna Smykla