Już wkrótce rozpocznie się modernizacja i rozbudowa Hali Sportowej w Skopaniu

24-06-2019

W marcu pisaliśmy o ogłoszonym przetargu, a już teraz możemy z przyjemnością poinformować, że 19 czerwca Samorząd Gminy podpisał umowę z Wykonawcą. W wydarzeniu uczestniczyli również: Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Przewodnicząca Rady Powiatu Tarnobrzeskiego, Radni Rady Miejskiej oraz Prezes KS Wisan Skopanie. Hala Sportowa to zdecydowanie jedno z większych tegorocznych przedsięwzięć inwestycyjnych. Będzie służyć nie tylko szkolnym sportowcom ale również, wszystkim mieszkańcom naszej Gminy.

W ramach umowy, wybudowana zostanie również nowa zadaszona trybuna na pobliskim stadionie sportowym, która z pewnością będzie gratką dla wszystkich sympatyków futbolu. Pomieści ona aż 256 kibiców.

Wymienione wyżej inwestycje, będzie realizował Zakład Remontowo-Budowlany Roman Olszowy za łączną kwotę blisko 4 mln zł. Zadanie zostało podzielone na 4 części, które swoim zakresem obejmują:

1) Modernizację i przebudowę istniejącego budynku hali sportowej.

W ramach prac zostanie wykonana: termomodernizacja obiektu, remont sauny, przebudowa wschodniej ściany frontowej oraz instalacji elektrycznej i piorunochronnej. Zadanie zostanie zrealizowane ze środków Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

2) Rozbudowę infrastruktury Hali Sportowej.

Rozbudowana zostanie część południowa budynku z przebudową na pomieszczenie siłowni, sali fitness i centrum fizjoterapii. Powyższe pomieszczenia będą również wyposażone w niezbędny sprzęt do ćwiczeń. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

3) Budowę zadaszonej trybuny na stadionie w Skopaniu.
Środki na ten cel zostały pozyskane z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

4) Dostawę, montaż, uruchomienie i szkolenie w zakresie obsługi siłowni - w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Termin wykonania trybuny wyznaczono na jesień 2019 roku, natomiast Hali Sportowej na koniec wakacji szkolnych 2020 roku.

Należy podkreślić, że zadania związane z rozbudową infrastruktury Hali Sportowej oraz dostawą, montażem i szkoleniem w zakresie obsługi siłowni, będą finansowane w ramach Projektu partnerskiego pn. „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów Gmin Tarnobrzega, Nowej Dęby, Baranowa Sandomierskiego i Gorzyc”.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2019-06-24