Kampania Informacyjna Systemu Dokumenty Zastrzeżone

20-11-2015

Związek Banków Polskich pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, we współpracy z Policją i Federacją Konsumentów realizuje projekt Kampania Informacyjna Systemu Dokumenty Zastrzeżone. Celem projektu jest przeciwdziałanie przestępstwom z użyciem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości. System nie koliduje z przepisami o wydawaniu i unieważnianiu dowodów osobistych.

System Zastrzegania Kart został uruchomiony 1 stycznia 2014 roku przez Związek Banków Polskich. Jest to narzędzie, które pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatnuczych. Wystarczy zadzwonic pod numer  telefonu: (+48) 828 828 828 by zastrzec swoja kartę.

Jest to możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Numer jest dostepny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ułatwia kontakt z wydawcą karty i jej zastrzeżenie w sytuacji , gdy czas odgrywa istotną rolę. Jedynym ponoszonym kosztem dla użytkownika (posiadacza karty) jest koszt połaczenia, zgodny z tabelą opłat  jego operatora.

Więcej informacji mozna uzyskać na stronach  www.DokumentyZastrzezone.pl oraz www.zastrzegam.pl.

Osoba publikująca: Anna Smykla
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz