Kanalizacja w Woli Baranowskiej stała się faktem.

19-10-2018

Po kilku latach ciężkiej pracy nad dokumentacją techniczną, dokumentacją aplikacyjną do wniosku o dofinansowanie, uzgodnieniami z właścicielami poszczególnych posesji, postępowaniem przetargowym wyłaniającym wykonawcę robót budowlanych, podpisana została umowa na wykonanie prac przy budowie sieci kanalizacji sanitarnej w Woli Baranowskiej. Jest to zwieńczenie pewnego etapu prac i jednocześnie rozpoczęcie kolejnego, związanego z fizycznym wykonaniem sieci.

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wola Baranowska to ponad 26 km rurociągu grawitacyjnego, 4 km rurociągu tłocznego oraz 9 sztuk przepompowni. Zadanie obejmuje także wykonanie połączenia kanalizacji z miejscowości Knapy wraz ze zmianą kierunku przepływu ścieków w stronę rozbudowywanej oczyszczalni ścieków w Baranowie Sandomierskim. Zlikwidowana zostanie istniejąca kontenerowa oczyszczalnia ścieków w Knapach, krok ten zaplanowany jest między innymi w celu zmniejszenia kosztów utrzymania urządzeń sanitarnych, w tym właśnie trzeciej na terenie Gminy oczyszczalni.

Inwestycja prowadzona będzie przez Firmę: Lider Konsorcjum: Partner Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe „ADMA”- bis Spółka jawna Józef Adamczyk, Stanisław Adamczyk, Partner Konsorcjum: Marian Adamczyk „ADMA” Zakład Remontowo-Budowlany, Partner Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne ADMA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Partner Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budowlano Inżynieryjne Tomasz Adamczyk- za łączną kwotę blisko 19 mln zł. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji określony został na jesień 2020 roku.

Osoba aktualizująca: Marek Barszcz
Data wytworzenia: 2018-10-19