Kolejna miejscowość naszej Gminy z nazwami ulic.

03-01-2018

Pomysł jakim było nadanie nazw ulicom w Knapach, to w głównej mierze inicjatywa Rady Sołeckiej i Sołtysa Sołectwa Knapy oraz mieszkańców, którzy wyrażali taką chęć już od dłuższego czasu. Dokładnie od 1 stycznia 2018 roku lokalna społeczność może używać nazw 27 ulic, które podczas letniej oraz jesiennej sesji Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim zostały przyjęte uchwałami przez miejscowych Radnych. Takie nazwy jak: Słoneczna, Pogodna, Miła, Wesoła, Miodowa czy Złota z pewnością pozytywnie wpłyną na nastrój mieszkańców mających swoje posesje przy w/w ulicach. Warto podkreślić, że wszystkie obowiązujące nazwy w całej miejscowości są ideą mieszkańców Knap.

W związku z nadaniem nazw ulicom, zaistnieje konieczność wypełnienia obowiązków wynikających z odrębnych przepisów (np. wymiana prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego pojazdu, zgłoszenie nowego adresu w różnych instytucjach, takich jak banki, zakłady pracy  itp.). M.in. dzięki staraniom Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, na mocy uchwały Rady Powiatu Tarnobrzeskiego, mieszkańcy miejscowości Knapy mogą wymienić dokumenty prawa jazdy z 50% zniżką (do dnia 30 listopada 2018 r.). Warto też podkreślić fakt, że cała operacja nadania nazw ulicom zamknęła się w kwocie przeszło 25 tys. zł. Jako Samorząd wierzymy, że zabieg związany z nazwami ulic, usprawni codzienne życie lokalnej społeczności, ułatwi poruszanie się po miejscowości gościom oraz firmom kurierskim, a przede wszystkim pomoże służbom ratunkowym w szybkim dotarciu do mieszkańców.

Osoba aktualizująca:
Data wytworzenia: 2018-01-03