Kolejne samochody ratowniczo-gaśnicze zasiliły jednostki OSP z terenu Gminy

21-05-2019

12 maja, parafia Ślęzaki świętowała zakończenie przedsięwzięcia, którym był remont ponad 144- letniego zabytkowego kościoła. Uroczystości kościelne, nie były jednak jedynym świętem w parafii, bowiem świętowali również miejscowi strażacy, którzy dostali do użytku średni samochód ratowniczo – gaśniczy marki MAN – dotychczas służący druhom z OSP Wola Baranowska. Uroczystości rozpoczęto od poświęcenia i symbolicznego przekazania kluczyków do pojazdu, a następnie odbyła się część oficjalna w miejscowej jednostce. OSP przekazano podarunki w postaci piły ratowniczej marki STIHL, której zakup został sfinansowany z funduszy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu oraz dresy sportowe – ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu.

Nie tylko jednostki OSP Wola Baranowska i OSP Ślęzaki, zostały wyposażone w nowszy „sprzęt”, bowiem ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy otrzymała również jednostka OSP Kaczaki. Z początkiem marca, trafił tam Jelcz, który wcześniej służył w podziale bojowym JRG w Nowej Dębie. Poprzedni pojazd, którym jeździli ochotnicy z Kaczaków, był już mocno wyeksploatowany, dlatego przeszedł na zasłużoną emeryturę. Oficjalne włączenie samochodu do podziału oraz poświęcenie, nastąpi w dniu 8 czerwca przed remizą OSP Kaczaki.

Warto również dodać, że lada chwila powiększy się stan jednostki OSP Durdy, gdzie trafi pozyskany od straży granicznej 9-cio osobowy bus marki Renault Trafic.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2019-05-21