Kolejny etap budowy ścieżki rowerowej w naszej Gminie rozpoczęty

26-08-2020

Rusza kolejny etap inwestycji pn. „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 872 relacji rz. Wisła - Baranów Sandomierski - Majdan Królewski – Nisko polegająca na budowie ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszych od km 11+172 do km 11+773, strona prawa w m. Wola Baranowska” realizowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie przy wsparciu finansowym Gminy Baranów Sandomierski.

25 sierpnia br. został przekazany plac budowy pod realizację tego zadania. Kolejny odcinek, budowy ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej 872 wykonany będzie w takiej samej technologii, jak wcześniej wykowane ścieżki od Woli Baranowskiej do Baranowa Sandomierskiego, czyli w całości

z nawierzchni bitumicznej. W ramach inwestycji  powstanie 601 m. b. ścieżki rowerowej.

Początek nowo budowanego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej zaczynie się od skrzyżowania drogi wojewódzkiej z ul. Zachodnią w Woli Baranowskiej w kierunku Knap.

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych  Sp. z o.o. z Mielca, które realizuje zadanie za łączną kwotę 782 000,00 zł., z czego wartość dofinansowania pochodzącego z budżetu Gminy to 556 000, 00 zł.

Wykonywany odcinek przyczyni się z pewnością do poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerowych uczestników drogi wojewódzkiej na danym odcinku.

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur