Komunikat Burmistrza MiG w sprawie strat poniesionych w wyniku suszy

19-08-2015

W związku z długotrwałą suszą występującą na terenie Miasta i Gminy Baranów Sandomierski i sygnałami od rolników, dotyczących wystąpienia szkód w gospodarstwach rolnych spowodowanych brakiem opadów deszczu, informujemy zainteresowanych rolników  o możliwości składania wniosków do Urzędu Miasta i Gminy Baranów Sandomierski o oszacowanie szkód. Zgłoszenie powinno zawierać informacje o nr ewidencyjnych działek oraz rodzaju upraw jakie dotyczy szkoda. Powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie przeznaczona pod uprawę powinna być zgodna z wnioskiem o przyznanie płatności bezpośrednich. Po zgłoszeniu komisja dokona oszacowania szkód w terenie.

Wzór wniosku o oszacowanie szkód można pobrać na stronie internetowej Urzędu oraz w Referacie Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego – pokój nr 23.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 15 811 85 81 w.114 oraz 127.

Osoba publikująca: Marek Barszcz
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz