Konkurs - gra planszowa "Lasowiak"

18-07-2019

Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu wraz ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Oświatowym Libri rozpoczynają projekt dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2019. Celem projektu jest znalezienie nowatorskich sposobów prowadzenia edukacji regionalnej, a w szczególności kultury lasowiackiej. Ogłoszony konkurs dotyczy projektu gry planszowej o tematyce związanej z Lasowiakami.

Konkurs jest adresowany do kreatywnych osób (bez ograniczeń wiekowych), które mają pomysł na grę planszową o tematyce związanej z kulturą lasowiacką. Osoba, która zdecyduje się wziąć udział w konkursie, ma za zadanie przygotować projekt  gry planszowej jako grę rodzinną lub dla wybranej kategorii wiekowej. Projekt gry może być wykonany techniką dowolną. Musi zawierać szczegółowy opis zasad oraz wszystkie inne elementy umożliwiające rozegranie gry (instrukcja, lustracje kart i planszy, liczba graczy). W grze powinny znaleźć się treści dotyczące kultury lasowiackiej, życia codziennego i pracy (przykładowy zakres tematyki w regulaminie). Gra musi być oryginalna, nigdzie dotychczas nie publikowana, aby jej autor mógł zaświadczyć, że posiada do przesłanego projektu wyłączne własne prawa autorskie. Najwyżej punktowana przez Jury będzie zawartość merytoryczna, mechanika, szczególny pomysł, walory edukacyjne oraz atrakcyjność .

Nagrody:

Nagrodą główną w konkursie jest nagroda pieniężna w kwocie 1000 zł oraz wydanie gry, a także dwa wyróżnienia po 500 zł.

Udział w konkursie:

Gry należy przynieść lub przysłać do dnia 15 września 2019 roku na adres:

Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu, ul. Wyspiańskiego 2a, 39-400 Tarnobrzeg - z dopiskiem: Konkurs Zaprojektuj grę LASOWIAK

Ogłoszenie i rozstrzygnięcie konkursu:

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronach stowarzyszenia Libri: libri.5v.pl oraz Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu: tarnobrzeg.pbw.org.pl. do końca września 2019 r. Wręczenie nagród i prezentacja zgłoszonych projektów gier odbędzie się w październiku 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu.

Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać pod numerem telefonu 664470861 lub w Bibliotece Pedagogicznej tel. 15 8221373.

Poniżej do pobrania regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszenia.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2019-07-18