Konkurs grantowy

12-07-2018
W imieniu Fundacji Fundusz Lokalny SMK zapraszam Państwa do udziału w konkursie grantowym „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019” (PIL 2018).
Konkurs jest organizowany przez 4 organizacje pozarządowe z województwa
podkarpackiego:
 Fundację Fundusz Lokalny SMK,
 Lokalną Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”,
 Stowarzyszenie Lokalną Grupa Działania „Trygon – Rozwój i Innowacja”,
 Fundację Przestrzeń Lokalna.
Realizacja Konkursu jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw
Obywatelskich. W ramach Konkursu w roku 2018 planujemy przeznaczyć 350.000,00 PLN na mikrodotacje – inicjatywy lokalne z terenu woj. podkarpackiego. Granty będą przyznawane w kwocie do 5.000,00 PLN. Nabór wniosków do Konkursu rozpoczął się z dniem 5 lipca i potrwa do dnia 30 lipca 2018 r., do godz. 16:00.
Mikrodotację można pozyskać na działania mieszczące się w katalogu sfer działalności pożytku publicznego wymienione w art. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
O grant mogą ubiegać się:
 młode organizacje pozarządowe (które prowadzą swoją działalność nie dłużej niż 30 miesięcy na dzień złożenia wniosku),
 grupy nieformalne i samopomocowe (3 osobowe), które swoje wnioski do Konkursu mogą składać za pośrednictwem Patrona (organizacji użyczającej osobowości prawnej).

Okres realizacji projektów – od 1 września do 15 grudnia 2018 r.
Poza dotacjami wnioskodawcy otrzymają wsparcie szkoleniowo – doradcze oraz promocję lokalnych inicjatyw.

W celu zasięgnięcia większej ilości informacji zapraszam na spotkania informacyjne, które odbędą się w następujących terminach:
16 lipca – godz. 16:00 – sala Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Mielcu, ul. Chopina 8
17 lipca – godz. 16:00 – Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu (sala narad)
18 lipca – godz. 16:30 – Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli (sala narad)
19 lipca – godz. 16:30 – Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej (sala narad)
20 lipca – godz. 16:30 – Starostwo Powiatowe w Ropczycach (sala narad)

Spotkania poprowadzi Sebastian Nabrzeski – Koordynator z ramienia Fundacji Fundusz Lokalny SMK. Kontakt: tel. 663 122 098, e-mail: snabrzeski@gmail.com
Obszar działania Fundacji Fundusz Lokalny SMK to powiaty: stalowowolski, tarnobrzeski, mielecki, kolbuszowski i ropczycko-sędziszowski.

Więcej informacji na stronie: www.podkarpackie-inicjatywy-lokalne.pl .
Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Lidia Ciesielska