Konkurs moja „smart wieś”

15-07-2019

"Smart village – Inteligentna wieś" to koncepcja rozwoju obszarów wiejskich. Inteligentna, zrównoważona i innowacyjna wieś, która wykorzystuje nowoczesne technologie w celu poprawy jakości i poziomu życia jej mieszkańców nie musi pozostawać jedynie w sferze wymysłów marzycieli. Wzrost efektywności zarządzania i świadczenia usług oraz poprawa konkurencyjności terenów wiejskich, przy jednoczesnym poszanowaniu ekonomicznych, społecznych i środowiskowych potrzeb obecnych i przyszłych pokoleń są możliwe już dzisiaj.

Cel konkursu

Organizator konkursu poszukuje pomysłów i inicjatyw, które poprawiają jakość życia na wsi. Oczekuje wskazania rozwiązań, w których wykorzystano nowoczesne technologie, między innymi w zakresie edukacji, usług społecznych, zdrowia, transportu, energii, handlu, czy też gospodarki odpadami. Liczy również na opis wszelkich innych inicjatyw, które sprawiły, że dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii „Twoja” wieś stała się bardziej przyjazna.

Jak wziąć udział w Konkursie?

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przygotowanie pracy dotyczącej wskazanej tematyki oraz przesłanie kompletu dokumentów wskazanych w regulaminie. Przesłane prace powinny mieć formę opisu lub eseju. Wskazane jest uzupełnienie prac zdjęciami, rysunkami, infografiką lub filmem. Maksymalna objętość pracy to 5000 słów.

Terminy

Zgłoszenia do konkursu oraz prace konkursowe należy składać do 15 września 2019 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 15 października 2019 roku.

Nagrody

Dla najlepszych autorów przewidziane są nagrody pieniężne, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali:

• I nagroda – 5000 zł
  • II nagroda – 4000 zł
  • III nagroda – 3000 zł
  • oraz 7 wyróżnień po 1000 zł.

Więcej informacji na stronie: smart.irwirpan.waw.pl

Poniżej do pobrania regulamin konkursu oraz formularz zgłoszenia.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2019-07-15