Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

19-10-2016

Chcesz wiedzieć czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Teraz możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź "Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa” jest już dostępna na stronie internetowej pod adresem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Każdy mieszkaniec gminy może teraz przekazać policjantom informacje o zagrożeniach, jakie zaobserwował w swojej okolicy. Zostaną one sprawdzone przez policjantów. Krajowa Mapa Zagrożeń jest narzędziem internetowym, które pozwala na przekazywanie przez mieszkańców informacji o miejscach i zdarzeniach, które w ich ocenie są niebezpieczne. Informacje, które są prezentowane na mapach uwzględniają wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w  odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Teraz także i Ty, możesz mieć możliwość aktualizacji informacji na mapie.

Jak to zrobić?

Aby przekazać informację o danym miejscu, gdzie według oceny zgłaszającego dochodzi do niepokojących, naruszających prawo zjawisk, należy wejść na stronę  internetową podaną wyżej.  Po uruchomieniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa użytkownikowi wyświetli się regulamin serwisu internetowego. Po zapoznaniu się z nim i zaakceptowaniu jego zapisów, pojawi się okno mapy zawierające wszystkie zgłoszenia dodane przez użytkowników serwisu. Korzystając z wirtualnych narzędzi jakimi dysponuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, możemy zaznaczyć miejsce, którym chcemy zainteresować policję, wskazując jednocześnie rodzaj zagrożenia, jaki  w danym miejscu występuje. Takie zgłoszenie trafi do funkcjonariuszy policji i zostanie sprawdzone przez policjantów.

Pamiętajmy, z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Ponieważ każde naniesione zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Pamiętajmy jednak o tym, że zgłoszenia dokonywane poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji.

W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Osoba odpowiedzialna: Iwona Walczyk