Kulturalne ferie za nami.

14-02-2018

Zajęcia dla dzieci i młodzieży zostały zorganizowane w drugim tygodniu ferii i odbywały się zarówno w Baranowie Sandomierskim, jak i Skopaniu. W spotkaniach uczestniczyły dzieci w różnym wieku, począwszy od lat 3 po… dorosłych. Animatorzy MGOK-u przygotowali dla nich szereg ciekawych aktywności. Odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonały karnawałowe maski, a także walentynkowe serca z papieru. Na warsztatach kulinarnych dzieci mogły samodzielnie komponować zdrowe posiłki, rozwiązywały zagadki i quizy, a w nagrodę wykonały słodką chatkę z herbatników, masy serowej i cukierków. Smakowite budowle, tuż po wzniesieniu zniknęły w brzuszkach.

Nie zabrakło także zabaw z muzyką. Uczestnicy uczyli się wesołych piosenek, podróżowali muzycznym pociągiem po całym świecie, grali na wszystkim (np. na garnkach i pokrywkach), a także uczestniczyli w grach i zabawach zręcznościowych. Kilkadziesiąt osób wzięło także udział w wycieczce do Mielca. Wyprawa miała dwa cele: kino i basen. Jedna grupa oglądała najnowszą produkcję o przygodach Pszczółki Mai, pozostali pluskali się w wodzie.

Także w filii biblioteki w Dąbrowicy zajęcia zdominowały motywy wodne. Można było posłuchać głośno czytanej baśni „O rybaku i złotej rybce”, a następnie dzieci wymyślały swoje specjalne życzenia dla głównej bohaterki tej bajki. Opowieść była też inspiracją do malunków morskich stworów, które powstały na ilustracji pt. „Podwodne królestwo złotej rybki”. Spotkanie zakończyło się słodkim akcentem, a prace dzieci można zobaczyć w bibliotece.

Całotygodniowy cykl zajęć zakończył doroczny Bal Przebierańców. Środowiskowy Dom Kultury w Skopaniu w sobotnie popołudnie został opanowany przez piratów, księżniczki, krasnale, spidermanów, strażaków, smoki i inne stwory. Jak na każdym porządnym balu, nie mogło zabraknąć szaleństwa na parkiecie, gier i zabaw, balonów, brokatu oraz słodkości. Zajęcia dla dzieci podczas ferii odbyły się dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

rd

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki