Lasowiaczki najlepsze w Sędziszowie Młp.

30-04-2019

Zespół Obrzędowy Lasowiaczki po raz kolejny wziął udział w tym konkursie organizowanym 27 i 28 kwietnia przez Wojewódzki Dom Kultury i MGOK w Sędziszowie Małopolskim. Członkinie grupy zaprezentowały gusła lasowiackie. Widowisko zostało docenione przez komisję konkursową, która przyznała Lasowiaczkom pierwsze miejsce. Z kolei Zofia Wydro otrzymała wyróżnienie dla najlepszego aktora za rolę znachorki.

W konkursie wzięło udział 17 zespołów z całego Podkarpacia zrzeszających ponad trzystu artystów-amatorów w wieku od 6 do prawie 90 lat. Występy oceniało jury, w którym zasiadali eksperci w dziedzinie etnografii, teatru i muzyki.

Wojewódzki Konkurs „Ludowe obrzędy i zwyczaje” to jedna z najstarszych imprez związanych z folklorem na terenie Polski. Organizowany jest od 1987 r.  Jego głównym celem jest ochrona i popularyzacja tradycyjnego folkloru, a w szczególności autentycznych obrzędów i zwyczajów.

rd

Osoba aktualizująca: