Lasowiaczki z Baranowa na podium

04-02-2020

Miło nam poinformować, że w ubiegłą niedziele tj. 2 luty 2020 r -  Zespół ,,Lasowiaczki" działający na terenie Gminy Baranów Sandomierski zdobył I miejsce w XVIII Międzywojewódzkim Przeglądzie Grup Obrzędowych "Wątki Folkloru Ludowego".

Przegląd Regionalnych Grup Obrzędowych odbył się w Starym Dzikowie.  Na scenie po raz pierszy debiutowały Panie Krystyna Kułacz, Zofia Antończyk i Alicja Lombara-Skura.

Grupa Obrzędowa Lasowiaczki prezentuje dawne tradycje, obrzędy, wierzenia i śpiwki, dba i pielęgnuje nasze dziedzictwo kulturowe. Promuje twórczość ludową, prowadzi warsztaty wycinanki lasowiackiej, kwiatów z bibuły i innego rękodzieła.

Serdecznie gratulujemy laureatom i  wszystkim wyróżnionym, którzy brali udział w Międzywojewódzkim Przeglądzie Grup Obrzędowych.

Życzymy ,,Lasowiaczką" dalszych sukcesów!

Osoba publikująca: Ewelina Biała
Osoba aktualizująca: Ewelina Biała