„Małp gaj- miejsce integracji i rozwoju społecznego”

15-12-2014

„Małp gaj- miejsce integracji i rozwoju społecznego” – to nazwa projektu, który w grudniu został zrealizowany dzięki nieformalnej grupie mieszkańców Baranowa Sandomierskiego.  Inicjatywa odbyła się dzięki dofinansowaniu z dotacji przyznanej ze środków konkursu  pt.: „Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”, który realizowany jest w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Jest to projekt, który został stworzony aby  umożliwiać mieszkańcom podejmowanie różnego rodzaju działań w realizowaniu projektów czy pomysłów na rzecz zmian w otoczeniu lokalnym dla wspólnego dobra. Poprzez otrzymanie grantu udało się  częściowo oczyścić zagajnik a także udoskonalić go w nowe palenisko, tak aby stało się bezpieczniejsze i należycie przygotowane. Głównym założeniem inicjatywy był rozwój już wcześniej podjętych działań na terenie zagajnika. Duży wpływ na zrealizowanie kolejnego wniosku miała determinacja mieszkańców, która wynikała z utworzenia bezpiecznego miejsca dla swoich pociech, miejsca gdzie będą mogły spędzić aktywnie swój wolny czas. Doposażenie  a także wcześniejsze zakup placu  zabaw oraz huśtawki stał się miejscem atrakcyjnym nie tylko dla dzieci z okolicy ale także dzieci i młodzieży z pobliskiej szkoły i przedszkola. Poprzez realizację projektu wpłynęliśmy na rozwój więzi sąsiedzkich a także na promocję wolontariatu. Dołożymy starań aby tworzyć kolejne projekty we współpracy z mieszkańcami. Podsumowaniem realizacji wykonania zadania było ognisko promocyjno- inauguracyjne w zagajniku „Małpi Gaj”.

Osoba publikująca: Tomasz Pruś
Osoba aktualizująca: Tomasz Pruś