Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków

04-07-2016

W dniach 29 czerwca – 2 lipca 2016 roku odbywał się 27 Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Trasa wyścigu podzielona była na pięć etapów. Podczas ostatniego etapu tj. w sobotę 2 lipca 2016 roku wyścig rozgrywany był na trasie z Tarnobrzega do Krosna. Trasa przejazdu przez Gminę Baranów Sandomierski obejmowała odcinki: droga krajowa nr 985 Siedleszczany, Suchorzów - droga wojewódzka nr 872 Suchorzów, Baranów Sandomierski - droga krajowa nr 985 przez Dymitrów Duży w kierunku Mielca. Peleton kolarzy około godz. 10.28 przejechał przez Baranów Sandomierski.

W Baranowie Sandomierskim na 20.6 km na ul. Rynek wyznaczona była lotna premia specjalna.

Pierwszy na premię specjalną dojechał zawodnik z nr 55 SOBAL Yauhen – MIŃSK CYCLING CLUB, drugi z nr 122  MATUSIAK Sebastian – KRISMAR BIG SILVANT WAR-MAZ, zaś trzeci z nr 29 MALEEV Timur – ISD-JORBI BONTINENTAL TEAM.

W wyścigu wystartowało ponad 130 kolarzy z 23 zawodowych i amatorskich zespołów. Łączna trasa wyścigu na wszystkich 5 etapach to 726 km. Trasa wyścigu wiodła przez województwa: mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie. Na trasie wyścigu wyznaczono 11 lotnych finiszy, 7 premii specjalnych i 6 górskich. Oprócz zwycięstwa w klasyfikacji indywidualnej, zawodnicy walczyli również o triumf w czterech innych kategoriach: punktowej, górskiej, drużynowej i młodzieżowej U-23.

Fot:Tomasz Młyniec,Katarzyna Młyniec.

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz