Międzypokoleniowa Impreza Integracyjna Trzech Powiatów.

13-08-2018

W miejscowości Durdy realizowany jest projekt pn. „Aktywny Senior” dofinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. W ramach projektu od 5 lipca w każdy czwartek prowadzone są zajęcia taneczne. Już w ten weekend odbędzie się dwudniowa Międzypokoleniowa Impreza Integracyjna Trzech Powiatów (tarnobrzeskiego, mieleckiego i kolbuszowskiego). To idealna okazja do wspólnych spotkań pozwalająca ocalić wspomnienia przedstawicielom najstarszego pokolenia i przekazać je kolejnym pokoleniom. To najlepszy dzień na wzmocnienie więzi międzypokoleniowych i wychowania młodego pokolenia w duchu poszanowania regionalnych wartości. W programie:

18 sierpnia (sobota):

• zabawa taneczna z DJ Matju
  • darmowa dmuchana zjeżdzalnia

19 sierpnia (niedziela):

• 17.30 międzypokoleniowe zabawy i konkursy z nagrodami
  • 19.30  - 3.00 -  zabawa taneczna z zespołem LOLA BAND

Darmowy park rozrywki:

• dmuchana zjeżdżalnia
  • dmuchany plac zabaw
  • suchy basen z kulkami
  • degustacja ciasteczek przygotowanych przez uczestników warsztatów cukierniczych.

W ramach projektu przeprowadzone zostały już warsztaty rękodzieła, podczas których wykonano wieniec żniwny. Splatanie wieńca żniwnego to jedna z wielu tradycji mieszkańców Durdów, która pozwala zachować ciągłość i jedność kulturową wielu pokoleń. Ponadto od 3 lipca w każdy wtorek, w Jaślanach odbywają się zajęcia ruchowe, które realizuje Stowarzyszenie „Jaślany” z Jaślan. W Jaślanach odbędzie się również Dzień Seniora.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu tarnobrzeskiego, mieleckiego
i kolbuszowskiego do wspólnej zabawy i integracji.

Opracowała: Teresa Mazur

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki