"Międzypokoleniowe rozpoczęcie wakacji z Mieszkańcami Skopania Osiedla".

26-06-2018

W dniach 23-24-06.2018 r. odbyła się impreza promująca obszar LGD pn.:"Międzypokoleniowe rozpoczęcie wakacji z Mieszkańcami Skopania Osiedla" , współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania  „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 we współpracy ze Stowarzyszeniem „Lasowiacka Grupa Działania”.

Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Rada Osiedla w Skopaniu oraz Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania” w Nowej Dębie.

W sobotę 23.06.2018 r. rozpoczęto imprezę zapraszając wszystkich na dyskotekę pod gwiazdami. Kolejny dzień rozpoczęto symbolicznym otwarciem ul. Mickiewicza i ul. Słowackiego oraz placu zabaw i siłowni zewnętrznej w parku osiedlowym. Zaproszeni goście w osobach: posła na Sejm RP p. Zbigniewa Chmielowca, radnej Sejmiku Województwa Podkarpackiego p. Ewy Draus, burmistrza p. Marka Mazura, z-ca burmistrza p. Marka Barszcza, radnego Powiatu Tarnobrzeskiego p. Jacka Rożka, przewodniczącego Rady Miejskiej p. Wacława Smykli, radnego p. Bolesława Lombary, proboszcza parafii Ks. Wiesława Gucwy, który dokonał poświęcenia, oraz gospodarzy uroczystości, radnej Powiatu Tarnobrzeskiego p. Krystyny Rusin i przewodniczącego Rady Osiedla p. Edwarda Rusina, przecięli wstęgę otwierając symbolicznie ulice oraz utworzoną otwartą strefę rekreacji i aktywności sportowej.

Uczestnicy uroczystości wraz Gminną Orkiestrą Dętą i zespołem "Tamburetki" przemaszerowali ulicami Skopania do miejsca głównej uroczystości. Po przywitaniu wszystkich mieszkańców i zaproszonych gości organizatorzy wręczyli podziękowania dla burmistrza p. Marka Mazura, z-cy burmistrza p. Marka Barszcza, radnej p. Ewie Draus, posłowi p. Zbigniewowi Chmielowiec za wsparcie inwestycji na terenie Skopania Osiedla. Podziękowanie otrzymał również przedstawiciel Firmy „BRAUK-DAR” za pomoc w organizacji tegorocznych Dni Skopania.

Licznie zgromadzona publiczność z zainteresowaniem podziwiała występy przedszkolaków i uczniów Zespołu Szkół w Skopaniu. Wspaniale zaprezentował się również zespół taneczny Flesh przedstawiając ciekawe układy taneczne. Każde dziecko uczestniczące w występach otrzymało słodki upominek. Dodatkowo każdy przybyły na imprezę otrzymał zielony  balonik promujący obszar LGD.

W czasie imprezy został rozstrzygnięty Konkurs Rodzinny "Wakacyjna fraszka", który skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Baranów Sandomierski. Do organizatorów wpłynęło blisko 60 prac, z których najlepsze zostały wyeksponowane  na wystawie prac. Za pierwsze trzy miejsca i wyróżnienia uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Organizatorzy dziękują Dyrekcji i nauczycielom szkół biorących udział w konkursie za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Wyniki konkursu :

III miejsce - Anna Marek - kl. III ZSP Ślęzaki

1. Gabriela Furtak - kl. III ZSP Ślęzaki

2. Martyna Trela - kl. III ZSP Ślęzaki

Podczas imprezy nauczyciele Zespołu Szkół w Skopaniu przeprowadzili gry i zabawy  sportowe dla chętnych dzieci. Kolejnym punktem wydarzenia był występ zespołu młodzieżowego "NEON" z Baranowa Sandomierskiego, który za swój występ otrzymał gromkie brawa. Zabawa taneczna przy zespole "Granat" zakończyła imprezę Dni Skopania.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom imprezy, Gminie Baranów Sandomierski oraz Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury za zaangażowanie i pomoc finansową w organizacji Dni Skopania.

Opracowała: Krystyna Rusin

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki