Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP, KDP i OSP

30-08-2016

W słoneczną niedzielę 28 sierpnia na stadionie sportowym w Baranowie Sandomierskim rozegrane zostały miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze MDP, KDP i OSP   z terenu gminy  Baranów Sandomierski. Łącznie, wzięło w nich udział 25 drużyn, w tym: 3 MDP dziewcząt, 6 MDP chłopców, 5 drużyn kobiecych i 11 drużyn męskich.

Drużyny KDP oraz OSP wystartowały w dwóch konkurencjach, w sztafecie pożarniczej z przeszkodami „7 x 50 m” i ćwiczeniu bojowym. Grupy dziewcząt i chłopców MDP rywalizowały w sztafecie na 400 metrów z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym– wg systemu CTiF.

Zmagania strażaków-ochotników zawsze cieszą się ogromną popularnością, dlatego nie dziwi, że na stadionie w Baranowie Sandomierskim każda ze startujących ekip miała spora grupę kibiców. A było co oklaskiwać, bo każda reprezentacja starała się wypaść jak najlepiej. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Miejskiego PSP w Tarnobrzegu mł. bryg Mariana Roga pod przewodnictwem   mł. bryg. Jacka Widuch.

W klasyfikacji końcowej w grupie MDP dziewcząt - I miejsce zdobyła drużyna MDP Skopanie, II miejsce -MDP Ślęzaki i III miejsce - MDP Wola Baranowska.

W grupie MDP chłopców najlepsi okazali się reprezentanci MDP Durdy, II miejsce zajęła drużyna z Marków, III miejsce drużyna z Woli Baranowskiej, IV miejsce – MDP Dymitrów Duży, V miejsce-MDP Baranów Sandomierski a VI miejsce MDP Dymitrów Mały.

W kategorii Kobiecych Drużyn Pożarniczych  I miejsce zajęła KDP Ślęzaki, II miejsce – KDP Skopanie, III miejsce KDP Suchorzów, IV miejsce KDP Dymitrów Mały i V miejsce KDP Siedleszczany.

W najważniejszym dla strażaków ochotników współzawodnictwie - męskich drużyn pożarniczych, wystartowało aż 11 drużyn. To reprezentanci jednostek OSP z terenu gminy Baranów Sandomierski. Wśród faworytów wymieniana była najczęściej jednostka ze Skopania, ale też  Durdów i Woli Baranowskiej. Jak się później okazało, taka właśnie była końcowa klasyfikacja. Po sztafecie pożarniczej 7 x 50 metrów, prowadziła OSP Wola Baranowska, wyprzedzając Skopanie i Durdy. Różnice punktowe były nieduże, dlatego o wszystkim decydować miało ćwiczenie bojowe - najbardziej widowiskowa część zawodów pożarniczych. To Drużyna ze Skopanie wykonała ćwiczenie bojowe z najlepszym czasem 32,5 sekund, był to najlepszy czas w ćwiczeniu bojowym, drugi czas osiągnęła drużyna z OSP Durdy 35,2 i trzeci czas OSP Wola Baranowska – 38,4 s.  W kategorii męskich drużyn OSP najlepsi okazali się strażacy ze Skopania, przed OSP Durdy i OSP Wola Baranowska.

Najlepsze czasy w ćwiczeniu bojowym osiągnęły drużyny: w kat. OSP – drużyna OSP Skopanie - czas 32,5 s, natomiast w kat. KDP – drużyna ze Ślęzaków - czas 45,4 s.

Za zajęcie miejsca na podium w grupie męskiej drużyny otrzymały puchar, dyplom oraz nagrody finansowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski  Pana Marka Mazura. I tak za zajęcie I miejsca – nagroda w wysokości 800 zł, II miejsca – 500,00 zł, III miejsca – 300,00 zł, IV miejsca – 200,00 zł i V miejsca - 100,00 zł. Natomiast drużyny MDP dziewcząt i chłopców oraz drużyny KDP za zajęcie  miejsc na podium otrzymały dyplomy, puchary oraz indywidualne nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Gminna Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu oraz firmę FENIX METALS SP z o.o. z Chmielowa. Sponsorom dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów w galerii multimedialnej.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Agnieszka Gajda