Mini Wyścig Kolarski „Solidarności” dla dzieci

17-06-2019

Tradycją stało się organizowanie Mini Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” dla dzieci w miastach na trasie Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do uczestnictwa w 11. Mini Wyścigu Kolarskim „Solidarności”, czyli wyścigu kolarskim dla dzieci do 12 lat. W 11. Mini Wyścigu „Solidarności” mogą uczestniczyć dzieci w wieku przedszkolnym oraz zawodnicy i zawodniczki z Uczniowskich Klubów Sportowych jak i ze szkół podstawowych.

Zgłoszenie do wyścigu następuje poprzez prawidłowe wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest do pobrania  (wypełniania) na stronie internetowej Organizatora lub przesłać faksem na numer (42) 677 26 06. Termin nadsyłania zgłoszeń do 28 czerwca 2019 roku.

Warunkiem udziału w wyścigu jest wyrażenie zgody rodziców lub opiekunów prawnych na udział dziecka, potwierdzone podpisem na formularzu zgłoszeniowym oraz okazaniem dokumentu tożsamości przez rodziców lub opiekunów w dniu zapisów.

Wyścigi będą rozegrane w następujących kategoriach wiekowych:

1) kategoria A (do 5 lat)

2) kategoria B (6 – 8 lat)

3) kategoria C (9 – 10 lat)

4) kategoria D (11 – 12 lat)

5) kategoria E  (11 – 12 lat – posiadający licencję żaka)

Województwo Łódzkie i Podkarpackie

Dla uczestników w każdej kategorii wiekowej z podziałem na dziewczynki i chłopców, którzy wystartują co najmniej w dwóch spośród trzech zawodów na terenie Województwa Łódzkiego (Łódź, Sieradz, Zgierz, Kutno) i w dwóch spośród trzech zawodów na terenie Województwa Podkarpackiego (Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Krosno) będzie prowadzona Klasyfikacja Generalna dla najlepszego mini-kolarza Województwa Łódzkiego i mini-kolarza Województwa Podkarpackiego. Na mecie każdego z wyścigów 7 pierwszych zawodników otrzyma następującą liczbę punktów za zajęte miejsca: 1m–7 pkt., 2m–6 pkt., 3m–5 pkt., 4m–4 pkt., 5m–3 pkt., 6m–2 pkt., 7m–1 pkt.

Aby zawodnik został sklasyfikowany musi wystartować co w najmniej dwóch wyścigach. Jeśli zawodnik wystartuje w większej ilości zawodów do Klasyfikacji Generalnej zostaną przyjęte jego dwa najlepsze rezultaty. W przypadku równej liczby punktów o kolejności w klasyfikacji generalnej decyduje większa liczba pierwszych miejsc, następnie drugich, itd. W przypadku dalszego nie rozstrzygnięcia zwycięzcą zostanie młodszy z zawodników, których to dotyczy.

Zawody zostaną rozegrane wg następującego programu:

• 6 lipca 2019 TARNOBRZEG, Plac B. Głowackiego

- 8.30 - 10.00 zapisy i przyjmowanie zgłoszeń zawodników w Namiocie Mini Wyścig „Solidarności”

- 10.10 start pierwszej grupy wiekowej, kolejne grupy startują według kolejności kategorii.

- 11.10 rozpoczęcie ceremonii dekoracji

Program wyścigu ma charakter orientacyjny i możliwe są jego modyfikacje. Każdy uczestnik Mini Wyścigu „Solidarności” musi posiadać rower i kask.

Ponadto wszystkich sympatyków kolarstwa, zapraszamy serdecznie do kibicowania uczestnikom - 30 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków, którzy 6 lipca będą pokonywać premię specjalną trasy w Baranowie Sandomierskim. Podczas ostatniego etapu wyścigu (6 lipca, 182 km), kolarze wyruszą z Tarnobrzegu (start na placu Głowackiego o godz. 10) i przejadą m.in. przez baranowski rynek. Zawodnicy finiszować będą tego samego dnia w Krośnie.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2019-06-17