Młodzież z Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim wspiera bezdomne zwierzęta.

23-11-2016

W trosce o porzucone psy, przebywające w tymczasowym azylu dla bezdomnych zwierząt z terenu gminy  Baranów Sandomierski, Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody  działające  przy Zespole Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim,  przeprowadziło wśród społeczności szkolnej  dobrowolną zbiórkę karmy oraz pieniędzy na jej zakup. Wiele osób okazało wrażliwe serce, dzieląc się „przysłowiową złotówką” i przynosząc karmę dla opuszczonych zwierząt. Podczas przeprowadzonej akcji zebrano 40 kg karmy oraz 253 zł i 88 gr, za które zakupiono  suchą karmę.

Dnia 17 listopada 2016 r. przedstawiciele Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody  wraz ze swymi opiekunkami panią Grażyną Stępień i panią Agnieszką Tryczyńską odwiedzili miejsce tymczasowego przebywania bezdomnych zwierząt i przekazali zebraną karmę na ręce ich tymczasowych opiekunów.

Miłą niespodzianką dla uczestników spotkania była obecność i  podziękowania od Pana Marka Barszcza – Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Baranowa Sand. oraz Pana Dariusza Chemla – kierownika Gminnego Zakładu Użyteczności Publicznej  w Baranowie Sand., które zostały złożone na ręce członków Szkolnego Koła  Ligi Ochrony Przyrody za zorganizowaną w szkole akcję zbiórki żywności dla porzuconych psów. Pan Burmistrz życzył wszystkim, aby byli dobrymi i odpowiedzialnymi opiekunami swoich zwierząt. Dodał, iż cieszy się że młodzież z własnej inicjatywy przeprowadziła taką akcję i  docenia ich zapał i entuzjazm.

Pisemne podziękowania przekazał też Pan Marek Mazur - Burmistrza Miasta i Gminy Baranowa Sandomierskiego, który dziękował uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom za serce i wrażliwość na los krzywdzonych zwierząt oraz pomoc okazaną bezdomnym zwierzętom.

Źródło: Zespół Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim i red.

Osoba publikująca: Anna Smykla
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz