Modernizacji kanalizacji deszczowej w Baranowie Sandomierskim

17-07-2017

Trwają prace przy modernizacji kanalizacji deszczowej w Baranowie Sandomierskim na ul. Parafialnej i na ul. Szkolnej. Zakres robót obejmuje wymianę starej sieci kanalizacyjnej wykonanej z kręgów betonowych Ø  500 na PVC Ø  400 na długości ogółem 180 mb. W ramach tych robót wymienione zostały również studnie kanalizacyjne w ilości 7 szt. i zamontowano 8 kratek – wlotów ulicznych. Wykonawcą robót jest Gminny Zakład Użyteczności Publicznej w Baranowie Sandomierski.

Wartość robót wynosi 92 000,00 zł które sfinansowane będą w 100% z budżetu gminy. Po ustabilizowaniu się gruntu miejsca wykopów Gmina Baranów Sandomierski będzie czyniła starania celem odnowy powierzchni asfaltowej.

Wykonane roboty przyczynią się do prawidłowego odwodnienia przyległych prywatnych posesji jak również drogi oraz  spowodują lepszy spływ nadmiaru wód opadowych z górnych odcinków przedmiotowej kanalizacji deszczowej.

Osoba odpowiedzialna: Janusz Magda
Osoba publikująca: Agnieszka Gajda