Oficjalna Strona Miasta i Gminy
Baranów Sandomierski
W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie II klasy gimnazjum w Skopaniu rozpoczęli realizację program edukacji ekonomicznej „Na Własne Konto”.
W ramach Programu 20 uczniów gimnazjum uczestniczy w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii.
Projekt jest realizowany w dwóch etapach:
Etap I – w czasie pierwszego tygodnia ferii zimowych w 2017 roku tj. od 16.01.2017r. do 20.01.2017 r., obejmujący 30 godzin zajęć dydaktycznych z zakresu wiedzy ekonomicznej,
Etap II – w okresie dwóch miesięcy od zakończenia ferii zimowych w 2017 r., jednak nie później niż do dnia 30 kwietnia 2017 roku, obejmujący część dydaktyczną oraz projektowo-konkursową projektu, realizowaną przez uczniów pod opieką nauczyciela, w wymiarze 10 godzin dydaktycznych.
O programie „Na Własne Konto”
Program edukacji ekonomicznej „Na Własne Konto" to dodatkowe zajęcia z podstaw ekonomii
i przedsiębiorczości, które realizowane są w szkołach gimnazjalnych z terenów wiejskich przez jeden tydzień ferii zimowych.
W ramach zajęć uczniowie poznają tajniki oszczędzania, zasady funkcjonowania przedsiębiorstw oraz rynku pracy, a także uczą się, jak rozwijać swoje umiejętności, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w planowaniu swojej kariery zawodowej. Zdobytą wiedzę wykorzystują w praktyce podczas II semestru, przygotowując pracę konkursową oraz biorąc udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy ekonomicznej. Najlepsze szkoły i uczniowie otrzymują nagrody.
Obecnie realizowana jest już V edycja „Na Własne Konto” w której uczestniczy 35 szkół. Do tej pory w programie wzięło udział 10 000 uczniów z ponad 550 gmin z całej Polski. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów oraz kształtowanie w nich podstaw przedsiębiorczości
Pomysłodawcą i głównym wykonawcą projektu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej - organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi od ponad 25 lat. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.
Więcej informacji o Fundacji EFRWP można znaleźć tutaj: http://efrwp.pl
Szczegóły programu „Na Własne Konto”: http://www.nawlasnekonto.pl