Nabór do konkursu grantowego Działaj Lokalnie 2020

11-05-2020

Fundacja Fundusz Lokalny SMK ogłasza, iż z dniem 1 maja 2020 rozpoczyna pierwszy nabór do lokalnego konkursu grantowego Działaj Lokalnie. Program  „Działaj Lokalnie”  to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany od 2000 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce (więcej o realizatorze: www.filantropia.org.pl). Celem „Działaj Lokalnie” jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego. Realizacji Programu służy organizowanie konkursów grantowych, w ramach których wspierane są projekty inicjujące współpracę mieszkańców z małych miejscowości.

Zaplanowane są dwa nabory. Pierwszy nabór odbędzie się w terminie od 01.05.2020 do 31.05.2020. Drugi nabór rozpoczniemy od 01.07.2020 do 31.07.2020.
Cel tegorocznego konkursu to „Wsparcie działań związanych z epidemią i przeciwdziałanie jej negatywnym skutkom”.
Przykładowe działania to: szycie maseczek, czy zaopatrywanie osób starszych w produkty żywnościowe. Natomiast przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii może dotyczyć różnych obszarów, np. edukacji, sportu, kultury, zdrowia, aktywności społecznej. Może też wynikać z pojawiających się problemów takich jak między innymi: bezrobocie, ubóstwo, wykluczenie społeczne, izolacja społeczna.
Zachęcamy do rozmowy wśród lokalnych społeczności, przeanalizowania i zwrócenia uwagi co aktualnie dobrze byłoby zrobić, jaki kierunek obrać lub kogo wesprzeć, obdarzyć pomocą biorąc pod uwagę aktualną sytuację.

W konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z gmin:
Baranów Sandomierski, Zaleszany, Pysznica, Bojanów, Zaklików, Radomyśl nad Sanem, Nisko, Ulanów, Jeżowe,, Krzeszów, Harasiuki, Rudnik nad Sanem, Jarocin.
Materiały szkoleniowe, regulamin konkursu raz inne formalne dokumenty udostępnione są na stronie http://fundacjasmk.pl/lokalne-inicjatywy/program-dzialaj-lokalnie/dokumenty/. Fundacja SMK służy również doradztwem, które odbywać się będzie w wyznaczone dni i godziny telefonicznie. Zachęcamy do śledzenia Fundacji SMK na Facebooku, aby być na bieżąco https://www.facebook.com/FFLSMK.

Osoba publikująca: Ewelina Biała
Osoba aktualizująca: Ewelina Biała