Najlepsi czytelnicy

06-03-2017

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste spotkanie, w czasie którego ogłoszone zostały wyniki konkursów plastycznych, literackich i czytelniczych. W sali kameralnej zgromadziło się blisko sto osób, które oklaskiwały nagrodzonych. Nagrody wręczali bibliotekarze poszczególnych filii oraz dyrektor MGOK-u Renata Domka.

Spotkanie było również okazją do pokosztowania słodkości, porozmawiania o książkach, a także posłuchania przepięknych wierszy autorstwa samych czytelników, które brawurowo odczytał gość specjalny - aktor Mateusz Załuska. Nie zabrakło także muzycznych wrażeń, które zapewniły małe wokalistki: Malwinka Smykla i Ola Stępień.

A oto pełna lista laureatów:

KONKURS PLASTYCZNY na najładniejszą zakładkę do książki pt.: „Literatura Henryka Sienkiewicza”.

W kategorii przedszkolak zwyciężyli: Leon Rzeszut z Dąbrowicy i Ewelina Ślońska z Suchorzowa,

w kategorii szkoły podstawowej kl. I do III: Nikodem Marek z Dąbrowicy,

w kategorii szkoła podstawowa kl. IV do VI: Maria Koptyra z Baranowa Sandomierskiego,

wyróżnienia: Justyna Mazur i Jakub Mystek z Woli Baranowskiej.

KONKURS POETYCKI „Życie wierszem pisane” pt.: „Motyl - chwila ulotna” i literacki „Moja historia”

I nagroda - Sylwia Sabat z Dąbrowicy za wiersz „Szczęście”

II nagroda - Izabela Babińska z Woli Baranowskiej za wiersz „Motyl - ulotna chwila”

III nagroda Alicja Kurzawa z Dąbrowicy za wiersz „Piłkarka”

Wyróżnienia: Łukasz Tracz za wiersz „Dziwny świat” i Kornelia Dobosz za wiersz „Moja rodzina”

Konkurs na „NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA ROKU”

Kat. przedszkolak: Baranów Sand. - Mazur Julia (87 książek). Filia Dąbrowica - Bożek Emilia (300 książek). Filia Wola Baranowska - Mystek Jakub (214 książek)

Kat. szkoła podstawowa: Baranów Sand. - Kopeć Karolina i Banasiak Maja (po 83 książki) Dąbrowica - Dobosz Julia (120 książek) Suchorzów - Trześniowska Julia (63 książki) Wola Baranowska - Motyka Weronika (129 książek)

Kat. gimnazjum: Dąbrowica - Piela Aleksandra (91 książek) Wola Baranowska - Babińska Izabela (211 książek)

Kat. ponadgimnazjalna Dąbrowica - Kłos Kinga (76 książek) Wola Baranowska - Rzeźnik Aleksandra (73 książki)

Kat. Dorośli: Baranów Sand. - Kołc Natalia (169 książek) Dąbrowica - Stawowy Janina (93 książki) Suchorzów - Stępień Anna (62 książki) Wola Baranowska - Hudela Katarzyna (139 książek)

Gminny Konkurs Plastyczny TAJEMNICZA ISTOTA Z KOSMOSU

Kat. 11-15 lat: Natalia Widuch

Kat. 7-10 lat: Jaromir Krempa

Kat. 5-6 lat: Natalia Jaromek.

Nagrody w tym konkursie ufundowała firma I-BS.pl Sp. z o.o.

Wszystkim laureatom gratulujemy!!!

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska