Najmłodsi mieszkańcy Ślęzaków zyskali nowe miejsce zabaw

24-10-2019

W ubiegłą niedzielę w Ślęzakach, oficjalnie otwarto plac zabaw utworzony w ramach  zadania pn.: „Dostosowanie miejsca integracji społecznej w miejscowości Ślęzaki do potrzeb osób w różnym wieku poprzez utworzenie placu zabaw”

Dzięki pozyskanym środkom z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020 udało się doposażyć miejsce integracji i aktywizacji społecznej w urządzenia placu zabaw oraz obiekty małej architektury tj.: ławki parkowe i lampy solarne. Utworzony plac zabaw jest ostatnim etapem zadania  zapoczątkowanego w 2017 r. Miejsce, gdzie w niedzielne popołudnie lokalna społeczność spotkała się przy wspólnym ognisku, jeszcze trzy lata temu stanowiło nieużytek psujący estetykę miejscowości.

W 2017 r. w ramach I etapu zadania uporządkowano teren wokół stawu i częściowo zagospodarowano.  Wykonano ogrodzenie, zamontowano ławki parkowe oraz drewniany pomost na grobli przy stawie.

W 2018 r.  w ramach II etapu zadania doposażono utworzone miejsce integracji i aktywizacji społecznej w urządzenia siłowni zewnętrznej, dodatkowe ławki oraz palenisko. W ramach zadania powstało miejsce pamięci o miejscowości Ślęzaki, w którym zamontowano 4 dwustronne tablice pamiątkowe, prezentujące miejscowość „wczoraj i dziś”, a w szczególności jej historię, walory turystyczne, najważniejsze zabytki oraz informacje o jej wybitnych mieszkańcach. Pomost który wykonany został w ramach I etapu zadania zyskał dodatkową barierkę. Wykonano dodatkowe dojście dla pieszych, a nad głównym wejściem zamontowano bramę wjazdową zachęcającą wszystkich do wspólnej integracji i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Zrealizowane zadanie jest efektem opracowanej w 2017 roku, przez mieszkańców miejscowości Ślęzaki SOŁECKIEJ STRATEGII ROZWOJU WSI.

Osoba publikująca: Agata Dul
Osoba aktualizująca: Agata Dul