„Najpiękniejsze kwiaty dla Mamy i Taty”

11-06-2015

W piątek 29 maja o godzinie 1700 w Szkole Podstawowej w Knapach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły oraz ich rodzice. Uczniowie słowem, muzyką i tańcem wyrażali miłość do swoich rodziców.
   Na część artystyczną składały się wiersze, piosenki, inscenizacje. Uśmiech na twarzy rodziców wywołał występ uczniów klasy I, którzy zaprezentowali inscenizację pt. „Grymaśna stokrotka”. Mottem tego przedstawienia były słowa małego żuczka: „Gdyby moja mama taty żuka nie chciała, toby mnie małego żuczka nie miała”. Uczniowie klas starszych przedstawili inscenizację pt. „Wolne chwile mojego Taty”, w której to zwrócili uwagę widowni, na to jak bardzo zapracowani są tatusiowie. Niezwykle wzruszająca była scenka pt. ”Jak Bóg stworzył mamę”, która pokazała, jak wiele zawdzięczamy naszym mamom. Do jakich poświęceń, wyrzeczeń są one zdolne, jak wielką miłością nas darzą.
Duży aplauz wzbudził występ taneczny uczennic klas IV-V, które uczęszczają do szkoły tańca „SAMBA”. Mogliśmy je podziwiać w następujących tańcach: jive, samba, walc wiedeński
i hip-hop. Na zakończenie programu artystycznego dzieci zaśpiewały rodzicom „STO LAT”
i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i upominki.
   Stałym punktem obchodów Dnia Mamy i Taty były konkursy, które tym razem miały charakter sportowy i odbyły się na boisku szkolnym. Jak zawsze wzbudziły wśród rodziców
i  dzieci duże zainteresowanie. Po konkursach rodzice zostali zaproszeni na poczęstunek.
Spotkanie odbyło się w miłej, rodzinnej atmosferze. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie.

Osoba odpowiedzialna: Dyr. Szkoły Podstawowej w Knapach
Osoba publikująca: Tomasz Pruś