Next-Ex w Nowej Dębie

14-12-2016

Next-Ex w Nowej Dębie

Będzie afera, bójka, romantyczne uniesienia, intryga i mnóstwo dobrej zabawy! „Next-Ex”, czyli wyborną komedię J. Machulskiego w wykonaniu grupy Pozytywnie Skopani 18 grudnia będzie można obejrzeć w SOK-u w Nowej Dębie.

Sztuka „Next-ex” pióra Juliusza Machulskiego została nagrodzona w organizowanym przez Teatr Powszechny konkursie na polską komedię współczesną. Tekst ten tak zachwycił i rozbawił reżysera Wojtka Gwoździowskiego z baranowskiego MGOK-u, że postanowił zrealizować własny spektakl w Skopaniu. Aktorom pomysł się spodobał i wzięli się do pracy. Premiera odbyła się w kwietniu w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu przy pełnej sali i owacjach zachwyconej publiczności. W niedzielę 18 grudnia także nowodębscy widzowie będą mogli obejrzeć ten znakomity spektakl.

Jest to współczesna opowieść, komedia inteligencka oparta na obyczajowym motywie przedstawienia rodzicom nowego narzeczonego ukochanej córki jedynaczki. Ta konfrontacja w zabawny sposób ujawnia prawdziwe oblicze biorących w niej udział bohaterów. Nie brak tu nieoczekiwanych zwrotów akcji, przezabawnych dialogów i oryginalnych postaci. A skomplikowana intryga wyjaśnia się dopiero w ostatniej scenie.

W spektaklu występują: Agata Dobrowolska, Justyna Klag-Żyguła, Renata Detka, Paweł Dobrowolski, Mateusz Załuska oraz Wojciech Gwoździowski, jednocześnie reżyser spektaklu.

„Next-ex” w wykonaniu Grupy Teatralnej Pozytywnie Skopani w reżyserii Wojtka Gwoździowskiego odbędzie się w niedzielę 18 grudnia w Samorządowym Domu Kultury. Początek o 15.00.

Zapraszamy!

rd