"NIE MA ŚMIECI SĄ SUROWCE"

03-10-2017

Pod hasłem NIE MA ŚMIECI SĄ SUROWCE uczniowie Szkoły w Dąbrowicy aktywną edukacją  wprowadzali  ekologię do swojej miejscowości. Akcja odbywała się na terenie wsi ,szkoły  i kompleksu boisk Orlika. Celem akcji było  przede wszystkim promowanie edukacji na rzecz ekorozwoju oraz działań pro-ekologicznych w społeczności lokalnej. Stwarzanie szans na poprawienie jakości  najbliższego  otoczenia oraz wprowadzenie zmian korzystnych dla całej społeczności. Wdrożenie modelowych rozwiązań i edukację we współpracy ze społecznością. Propagowanie wiedzy ekologicznej, oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. Z wykorzystaniem  metod projektu i technologii  multimedialnych najmłodsze pokolenie mieszkańców Dąbrowicy  szukało  motywacji do bycia odpowiedzialnymi za ekologiczną aktywność nauce , zabawie i rodzinnym życiu. Dzień z ekologią zakończył się grami rekreacyjnymi i wspólnym pieczeniem ziemniaków .Finał akcji odbędzie się w drugiej połowie października br w budynku szkoły i będzie połączony z wystawą  o stanie ekologii w okolicy pt.„Brawo czysta okolica, brawo nasza Dąbrowica." .Bedzie to też okazja do upowszechnienia   wiedzy ekologicznej z zakresu surowców wtórnych dla starszych mieszkańców wsi.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Lidia Ciesielska