Nowa atrakcja turystyczna

30-08-2016

W dniu 27 sierpnia 2016 roku na przeprawie promowej przez Wisłę w Baranowie Sandomierskim dokonano uroczystego otwarcia rekonstrukcji przejścia granicznego pomiędzy zaborami Carską Rosją a Cesarstwem Austro-Wegier, w miejscu przebiegu granicy.

Otwarcia dokonali ze strony dawnego zaboru austriackiego Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Pan Marek Mazur, V-ce Starosta Tarnobrzeski Pan Krzysztof Pitra,  Przewodniczący  Zarządu Osiedla w Baranowie Sandomierskim Pan Kazimierz Ślęzak, oraz Radni Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim Pan Zenon Hynowski i Henryk Róg. Ze strony dawnego zaboru rosyjskiego Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Pan Rafał Łysiak oraz Wójt Gminy Łoniów Pan Szymon Kołacz.

Pomysłodawcami  wykonania powyższej atrakcji turystycznej na promie w Baranowie Sandomierskim byli przedstawiciele nieformalnej grupy pn.,,Przyjaciele z nad Wisły” oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Baranowa Sandomierskiego ,,ARKADIA”, reprezentowani przez Pana  Zbigniewa Kamudę i Pana Zenona Hynowskiego.  Wsparcia finansowego udzieliła Fundacja SMK w ramach programu ,,Działaj Lokalnie”.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Lidia Ciesielska