Nowa nawierzchnia asfaltowa i chodnik w Gminie.

20-12-2016

Dąbrowica w ramach przebudowy drogi powiatowej nr 1113R relacji Stale – Chmielów – Dąbrowica, zyskała nową nawierzchnię asfaltową na długości blisko 140mb i szerokości 5m. Powstały nowe miejsca postojowe na 10 samochodów osobowych. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły w Dąbrowicy, jak również ułatwi parkowanie pojazdów rodziców dzieci przywożonych do szkoły i robiącym zakupy w pobliskim sklepie.

W Kaczakach wybudowany został chodnik na długości 150mb przy drodze powiatowej  relacji Tarnowska Wola – Wola Baranowska w obrębie przystanku autobusowego. Jest to pierwszy etap budowy chodnika przy drodze powiatowej w Kaczakach, na który Powiat Tarnobrzeski posiada gotową dokumentację projektową. Całość zaprojektowanego odcinka to przeszło 1000mb chodnika o szerokości 1,5m, a jego dalsza realizacja przewidziana jest w kolejnych latach.

Obie inwestycje realizowane były przez Powiat Tarnobrzeski przy udziale środków finansowych z budżetu Gminy Baranów Sandomierski. Wartość zadania w Dąbrowicy wyniosła 87 253,13 zł brutto – z czego udział Gminy Baranów Sandomierski to 34 338,00 zł. Budowa chodnika w Kaczakach zamknęła się kwotą 48 875,90 zł brutto –z czego wkład Gminy Baranów Sandomierski wyniósł 20 000,00 zł.

Podczas czynności odbiorowych przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Baranów Sandomierski zgłosił inwestorowi następujące uwagi do jakości wykonanych prac.:

- zaasfaltowana studzienka kanalizacji sanitarnej w Dąbrowicy,

- nieprawidłowe wyprofilowanie skarpy rowu w Kaczakach,

- brak zagęszczenia gruntu pobocza w Kaczakach,

- brak właściwego zaspoinowania nawierzchni brukowej w Kaczakach,

- brak wypełnienia szczeliny między obrzeżem, a kostką chodnika w Kaczakach,

- brak wypełnienia ścieku przyasfaltowego chodnika w Kaczakach,

- brak wykończenia poprzez zasiew trawy.

Wszystkie zgłoszone podczas odbioru usterki, ze względu na złe warunki atmosferyczne, usunięte zostaną na wiosnę przez wykonawców zadania, a gwarancja na wykonane roboty wynosi 5 lat.

Osoba publikująca: Marek Barszcz
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz