Nowe drogi, place i miejsca postojowe w Gminie

19-11-2015

Odbiory zaczęły się w poniedziałek 16 listopada, kiedy to odebrano i oddano do użytku dwie drogi o nawierzchni asfaltowej w sołectwie Durdy i Ślęzaki. Nawierzchnię asfaltową zyskała droga długości 265m do kładki kolejowej LHS w Durdach. Pomimo, że droga jest „ślepa” bez możliwości przejazdu samochodem przez tor kolejowy linii LHS, to jest ona bardzo ważnym łącznikiem większości mieszkańców chodzących pieszo do pobliskiej kaplicy kościelnej, czy też codzienną drogą do  szkoły, uczniów pobliskiej „podstawówki”.

Nawierzchni asfaltowej doczekał się również odcinek drogi dł. 75m w sołectwie Ślęzaki – Zawodziany.

Obie drogi sfinansowane były z budżetu Gminy, przy udziale środków finansowych będących w dyspozycji sołectw i zamknęły się kwotą brutto 80 960,60zł. Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. z Mielca.

Kolejny dzień 17 listopada, to dzień przekazania do użytku utwardzonego terenu obok domu nauczyciela w Ślęzakach. Ma on służyć rodzicom przywożącym dzieci do szkoły i przedszkola oraz pracownikom Zespołu Szkół w Ślęzakach. Teren placu został utwardzony płytami   ażurowymi typu MEBA i daje możliwość postoju dla 12 pojazdów.

Tego dnia został również odebrany, długo oczekiwany przez dzieci, plac na terenie Szkoły w Ślęzakach. W ramach inwestycji utwardzonych zostało około 450m2 powierzchni placu z nawierzchni z kostki brukowej wraz z wykonaniem odwodnienia placu. Dotychczasowa nawierzchnia z płyt betonowych, po części uszkodzonych, zagrażała bezpieczeństwu dzieci korzystających z placu na przerwach lekcyjnych, dlatego zachodziła konieczność modernizacji terenu. Teren pomiędzy szkołą a boiskiem sportowym zyskał ciekawy wygląd poprzez wbudowanie w środku placu kolorowej kostki tworzącej pola szachownicy.  Należy dodać, że „szachownica” będzie służyła wychowankom Zespołu Szkolnego  w Ślęzakach, gdzie prowadzone są zajęcia gry w szachy.

Obie inwestycje finansowane były w całości ze środków budżetu gminy, a wartość pierwszej inwestycji  wyniósł 27 613,50 zł.,  natomiast  placu szkolnego 57 981,00 zł. Wykonawcą zadania w obydwu przypadkach była firma Wiesława Zięby z siedzibą w Baranowie Sandomierskim.

Uczniom, życzymy ciekawych „partyjek” szachowych i bezpiecznego korzystania z placu szkolnego, natomiast mieszkańcom bezpiecznego korzystania z dróg.

Autor artykułu: Marek Barszcz

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska