Nowe miejsca postojowe i chodniki w Gminie.

08-10-2016

Mieszkańcy Skopania i klienci pobliskich sklepów, mogą już korzystać z nowo utwardzonego placu powstałego przy ul. Mieleckiej. Poprawiło się również bezpieczeństwo i komfort pieszych korzystających z parkingów wokół kościoła w Woli Baranowskiej.

Pierwsza inwestycja powstała w miejscu zajeżdżonym przez samochody, gdzie powstały zagłębienia i zalegała woda opadowa. Pojazdy parkujące w tym miejscu stały po części na ul. Mieleckiej, co stwarzało zagrożenie bezpieczeństwa dla ruchu pojazdów i pieszych. W ramach inwestycji powstał plac utwardzony na około 12 pojazdów, na którym mogą zatrzymać się auta, nie powodując zagrożenia ruchu pojazdów i pieszych poruszających się w obrębie przejścia dla pieszych. Prace budowlane objęły również wykonanie odcinka chodnika łączącego parking z istniejącym chodnikiem jak również obniżenie studzienek kanalizacji burzowej i przeprofilowanie skarpy na kolektorze. Inwestycja ta kosztowała Gminę 11685 zł, a wykonawcą była firma Bud-Raf z Baranowa Sandomierskiego.

Blisko 40m odcinek chodnika powstał również w Woli Baranowskiej w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka zdrowia. Budowa chodnika konieczna była ze względu na brak możliwości przejścia w okresach opadów deszczu z parkingu kościelnego na chodnik przy ul. Wschodniej. Zaniżenie terenu w tym rejonie powodowało zaleganie wody opadowej i brak możliwości komunikacji pieszej na parkingi przykościelne. Wartość inwestycji w tym przypadku wyniósła 7134zł, a wykonawcą była firma Bud-Raf.

W najbliższym czasie ruszy również budowa ciągu pieszo-rowerowego przy drodze wojewódzkiej 872, od przejścia dla pieszych w Woli Baranowskiej w kierunku Skopania. Inwestycja realizowana będzie przez Zarząd Województwa Podkarpackiego, który wyłonił już wykonawcę zadania.

Tekst: mb

Osoba publikująca: Marek Barszcz