Nowe Programy ARiMR szansą rozwoju dla rolników

14-03-2017

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że od 13 marca do 11 kwietnia 2017 r. przyjmuje wnioski o przyznanie 100 tys. zł premii na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej. Wnioski należy składać do dyrektora oddziału regionalnego ARiMR, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania ubiegającego się o pomoc. Ten rodzaj wsparcia jest dostępny w ramach poddziałania „Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich”, które finansowane jest z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020(http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-62-pomoc-na-rozpoczecie-pozarolniczej-dzialalnosci-gospodarczej-na-obszarach-wiejskich.html).

Rolnicy zainteresowani towarową produkcją królików rzeźnych ras mięsnych i ich krzyżówek oraz utworzeniem małych ubojni i przetwórni mięsa króliczego mogą skorzystać również z wojewódzkiego programu produkcji żywca króliczego – INNOWACYJNA TECHNOLOGIA PRODUKCJI ŻYWCA KRÓLICZEGO O NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI W WARUNKACH PODWYŻSZONEGO STANDARDU UTRZYMANIA DOBROSTANU ZWIERZĄT. Celem programu jest uruchomienie i prowadzenie chowu królików rzeźnych w oparciu o innowacyjną technologię produkcji żywca króliczego najwyższej jakości w warunkach podwyższonego standardu utrzymania dobrostanu zwierząt z wykorzystaniem wsparcia finansowego z PROW na lata 2014-2020 i innych programów. Więcej informacji o programie do pobrania poniżej.

Osoba publikująca: Agnieszka Gajda
Osoba aktualizująca: Agnieszka Gajda