Nowe przepusty na drogach Gminnych

08-10-2015

W dniu 02.10.2015 r. odbył się odbiór końcowy robót dotyczących zadania pn.: „Przebudowa przepustów drogowych na terenie miejscowości Wola Baranowska i Dymitrów Mały oraz konserwacja rowu KWAPIS w sołectwie Skopanie”. Wykonawcą robót był Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Tarnobrzegu. Wartość wykonanych robót brutto wynosiła 23 367,37 zł. Przedmiotowe zadanie realizowane było w całości ze środków gminnych.

Ze względu na rozszczelnienie się kręgów betonowych i powiększającą się "dziurę" w nawierzchni asfaltowej ul. Glinów, konieczne było wykonanie nowego przepustu na tej drodze. Przepust został wykonany z 8 kręgów betonowych średnicy 140cm, ułożonych na ławie betonowej. Zostały wykonane nowe przyczółki oraz odcinkowe wzmocnienie skarp rowu płytami ażurowymi typu meba.
Na drodze tzw. "Dworska rampa" w sołectwie Dymitrów Mały zostały wykonane przyczółki betonowe. Ze względu na obrywający się nawierzchnię asfaltową, która nie była zabezpieczona przyczółkami, konieczne było wykonanie zabezpieczenia drogi.
W ramach ww. prac została wykonana również konserwacja rowu Kwapis w sołectwie Skopanie na odcinku ~240mb.

Osoba publikująca: Marek Barszcz
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz