Nowy fantom dla Zespołu Szkół w Skopaniu

05-10-2018

W dniu 03.10.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Skopaniu uczestniczyli w instruktażowym pokazie pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym, zaprezentowanym przez druha OSP w Skopaniu Pawła Brożynę. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali  na fantomie szkoleniowym zabieg resuscytacyjny. Następnie układali  poszkodowanego w pozycji bezpiecznej – bocznej ustalonej.  W trakcie pokazów przypomniano dzieciom  zasady ruchu drogowego, poruszania się pieszego i rowerzysty po drodze. Nowoczesny sprzęt wpłynie na wyedukowanie naszych wychowanków do dobrego przygotowania w niesieniu pierwszej pomocy.

Szkoła składa serdeczne podziękowania dla dyrektora WORD-u w Tarnobrzegu – Marka Ożga za cenny prezent oraz inicjatywę. W spotkaniu uczestniczył również Marek Mazur- Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski oraz Iwona Walczyk- przedstawiciel OSP w Skopaniu.

MK

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki