Nowy harmonogram czasów świecenia oświetlenia ulicznego na 2017r.

19-01-2017

W ubiegłym roku zostało zamontowanych przy drogach na terenie Gminy kilkanaście nowych opraw oświetleniowych, sodowych i ledowych oraz zawieszonych blisko 1km kabli oświetleniowych. Wykonane prace inwestycyjne polegające na opracowaniu projektów i montażu nowych opraw oświetleniowych sięgnęły kwoty 46 tys. zł. Nowe oświetlenie zostało zamontowane w miejscowościach takich jak: Knapy, Suchorzów, Baranów Sandomierski oraz Skopanie przy ul. Armii Krajowej, Piastowskiej, Przemysłowej.

Lampy uliczne, zapalają się w oparciu o tabelę czasów świecenia oświetlenia ulicznego, ustalanego na początku każdego roku kalendarzowego z Rejonem Energetycznym. Czasy załączenia/wyłączenia oświetlenia, dostosowane są do zmieniających się długości dni i zmieniane są co dekadę (tj. co 10 dni).

Na terenie Gminy Baranów Sandomierski zlokalizowanych jest 1340 punktów oświetleniowych oraz przeszło 200 latarni parkowych. Konserwacją oświetlenia ulicznego zajmują się dwa podmioty:

- oświetlenie uliczne drogowe konserwuje Rejon Energetyczny Mielec,

- oświetlenie typu parkowego konserwuje Gminny Zakład Użyteczności Publicznej w Baranowie Sandomierskim.

Ponieważ obszar Gminy jest rozległy, nie każda usterka jest szybko zauważana przez Rejon Energetyczny i pracowników Urzędu Gminy, zgłoszeń dokonywać mogą także sami mieszkańcy, którzy mają do dyspozycji całodobowy numer, pod którym mogą przekazać informacje o niedziałającym oświetleniu.

Awarie oświetlenia ulicznego należy zgłaszać do Pogotowia Energetycznego, pod całodobowym  nr  tel. 991, a w przypadku oświetlenia typu parkowego  do Gminnego Zakładu Użyteczności Publicznej w Baranowie Sandomierskim pod nr  tel. 15 8118076. Zgłoszeń można także dokonywać do przewodniczących Osiedli i sołtysów poszczególnych sołectw.

W zgłoszeniu należy podać:
- nazwisko, adres zgłaszającego, nr kontaktowy
- rodzaj awarii np. lampa nie świeci, „mruga”, świeci i gaśnie,
- lokalizację awarii (miejscowość, nazwę ulicy, nr posesji lub nr słupa oświetleniowego),

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników dróg i znaczne koszty które ponosimy z tytułu konserwacji oświetlenia ulicznego, prosimy o nie pozostawanie biernym na sprawy oświetlenia dróg i placów i niezwłoczne zgłaszanie awarii na podane nr. telefonów.

Osoba publikująca: Marek Barszcz
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz