Nowy zestaw hydrauliczny do ratownictwa technicznego

14-10-2015

Dnia 10 października bieżącego roku w  Ochotniczej Straży Pożarnej w Skopaniu odbyła się  uroczysta zbiórka podczas której przekazany został miejscowej jednostce  średni zestaw hydrauliczny do ratownictwa technicznego firmy ,,Weber”. W spotkaniu oprócz strażaków –ratowników z miejscowej jednostki uczestniczyli zaproszeni goście, w tym m.in. Mirosław Pluta – Poseł na Sejm RP, Bogusław Kida – Wiceprezes WFOŚ i GW w Rzeszowie, Marek Mazur – Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Kamil Kalinka – Dyrektor WORD w Tarnobrzegu, Jacek Hynowski – Prezes ZOMG ZOSP RP w Baranowie Sandomierskim, mł. Bryg. Robert Głaz – Dowódca JRG Nowa Dęba.

Specjalistyczny sprzęt o wartości  ponad 40 tys. złotych został zakupiony ze środków finansowych Komendy Głównej PSP w Warszawie, WFOŚ i GW w Rzeszowie, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu oraz środków własnych OSP. Sprzęt ten będzie na  wyposażeniu lekkiego samochodu ratownictwa technicznego marki Ford znajdującego się w skopańskiej jednostce i będzie służył do pomocy poszkodowanym uwięzionym w pojazdach podczas wypadków drogowych.

Za pomoc w pozyskaniu tak cennego sprzętu strażacy wręczyli swoim darczyńcom pamiątkowe statuetki. Goście życzyli strażakom ze Skopania,  aby sprzęt dobrze im służył i nie musiał być zbyt często  używany podczas akcji.

Podczas tego spotkania poseł Mirosław Pluta przekazał na ręce Prezesa miejscowej jednostki promesę o wartości 50 tys. złotych od  Komendanta Głównego PSP na kontynuację prac przy budowie nowej remizy. Jednostka OSP w Skopaniu 10 października br.  miała więc dwa powody do świętowania. Jeszcze raz Strażacy z OSP w Skopaniu dziękują sponsorom za pomoc w pozyskaniu ww. zestawu.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Lidia Ciesielska