OBCHODY 11 LISTOPADA

14-11-2014

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w Ślęzakach. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta za ojczyznę o godz. 11.00 w miejscowym kościele. Po mszy przemaszerowano przed tablice upamiętniające śmierć poległych za wolną Ojczyznę, gdzie złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Następnie orszak udał się do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach na uroczystą akademię przygotowaną przez uczniów szkoły. W obchodach 11 listopada wzięli udział m.in. Poseł na Sejm RP Mirosław Pluta, Starosta Tarnobrzeski Krzysztof Pitra, Burmistrz Miasta i Gminy Jacek Hynowski, Zastępca Burmistrza Jan Pelczar, Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Idzik, sołtysi oraz radni miasta i gminy, strażacy i młodzież szkolna z pocztami sztandarowymi, przedstawiciele oświaty, a także liczne grono mieszkańców naszej gminy.

11Listopada - Galeria

Osoba publikująca: Tomasz Priuś