Oficjalna Strona Miasta i Gminy
Baranów Sandomierski
Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele Parafialnym w Skopaniu, której przewodniczył Ks. prałat Wiesław Gucwa. Wzięli w niej udział radni, władze gminy i powiatu, przedstawiciele wszystkich gminnych jednostek oraz zaproszeni goście, a także liczni mieszkańcy. Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych oraz szkoły tradycyjnie przybyły wraz z pocztami sztandarowymi. Wszyscy mieli w klapy płaszczy i kurtek wpięte biało-czerwone kokardki. Wyjątkowy charakter celebracji nadała oprawa muzyczna, o którą zadbał chór Chorus Familiaris, działający przy baranowskim MGOK-u, pod kierownictwem Agaty Nińo Chwałek. Po mszy uformował się pochód, w którym uczestnicy przeszli pod pomnik por. Romana Griesswalda. Tam delegacje złożyły kwiaty.
Kolejnym punktem programu był program artystyczny w ŚDK-u, który wraz z uczniami przygotowały nauczycielki Zespołu Szkół w Skopaniu. Na scenie wzruszającą inscenizację przywołującą najważniejsze momenty w naszej historii walk o wolność, zaprezentowało blisko stu młodych ludzi. Przejmująco deklamowali wiersze, z pasją śpiewali patriotyczne pieśni, brawurowo tańczyli poloneza i krakowiaka. Zachwycona publiczność na stojąco oklaskiwała artystów i włączyła się do wspólnego odśpiewania „Aby Polska była Polską”.
Po programie Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur wygłosił krótkie przemówienie oraz podziękował wszystkim za uczestnictwo w uroczystości. Na koniec zaprosił wszystkich na wojskową grochówkę, której smakowity zapach wypełniał już hol domu kultury.
rd
Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć z uroczystości w zakładce galeria.