Obchody Dnia Strażaka zorganizowane przez Zarząd Oddziału MG ZOSP RP w Baranowie Sandomierskim

19-05-2015

17 maja odbyły się obchody Dnia Strażaka zorganizowane przez Zarząd Oddziału MG ZOSP RP w Baranowie Sandomierskim i jednostkę OSP Baranów Sandomierski, która była gospodarzem tych uroczystości. Uczestniczyli w nich przedstawiciele parlamentu, starostwa powiatowego, samorządu lokalnego, Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, druhowie – strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Baranów Sandomierski oraz mieszkańcy Baranowa Sandomierskiego.
W kościele parafialnym w Baranowie Sandomierskim została odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji strażaków, a następnie uformowane pododdziały i kolumna samochodów przemieściła się na rynek w Baranowie Sandomierskim, gdzie odbyła się część oficjalna. Głównym punktem tegorocznych obchodów było poświęcenie samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Iveco z OSP Baranów Sandomierski. Poświęcenia dokonał ks. Andrzej Machowicz, kapelan powiatowy strażaków. Następnym punktem uroczystości był symboliczny chrzest samochodu. Samochód otrzymał imię Jastrząb. Rodzicami chrzestnymi zostali Agata Róg i Zenon Hynowski.
W trakcie uroczystości najbardziej wyróżniających się druhów odznaczono:
Dh Waldemar Grabski - Złotym Znakiem Związku OSP RP,
Dh Henryk Róg –Medalem im. Bolesława Chomicza.
Złoty medal „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” dla: dh Zyta Ciejka  c. Kazimierza.
Srebrny medal „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” dla: dh Magdalena Baran - Tworek  c. Eugeniusza, dh Paweł Borowiec  s. Zbigniewa, dh Zenon Hynowski  s. Józefa, dh Jarosław Krzemień  s. Mariana, dh Janusz Kisiel s. Bolesława, dh Jan Solarski  s. Albina, dh Marzena Sudół  c. Andrzeja, dh Jan  Sudoł s. Stanisława, dh Wiesław Zięba  s. Edwarda.
Brązowy medal „Za zasługi Dla Pożarnictwa” dla: dh Waldemar Chwieja s. Edwarda, dh Paulina Kielek c. Krzysztofa, dh Krystyna Krzemień - Ciejka  c. Jerzego, dh Krzysztof Marek  s. Mariana, dh  Marcin Marek  s. Mariana, dh  Karol Skura  s. Tadeusza, dh  Wiesław Ślęzak s. Ignacego, dh Krzysztof Zygmunt  s. Jana.
Odznakę „Wzorowy Strażak „ otrzymali: dh. Sylwester Bałata  s. Jana i dh Sławomir Urbaniak  s. Jana.
Jednym z punktów uroczystości było także wręczenie druhom z jednostki OSP
w Skopaniu,  fantoma szkoleniowego. Strażacy otrzymali go od dyrekcji Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

Osoba publikująca: Tomasz Pruś
Osoba aktualizująca: Tomasz Pruś