Obradowali radni Miasta i Gminy Baranów Sandomierski

31-07-2015

Planowane zmiany budżetu dotyczyły zwiększenia dochodów o kwotę około 0,5mln zł. z tytułu m.in. zwrotu wydatków poniesionych na zadania zrealizowane przy udziale środków z Unii Europejskiej w 2014r.

Zmiany budżetu umożliwią realizację wydatków związanych z modernizacją dróg i przepustów drogowych m.in. w Woli Baranowskiej, Kaczakach czy Skopaniu, jak również organizację ruchu na drogach gminnych.

Radni zaakceptowali również dotację dla Gminnego Zakładu Użyteczności Publicznej z przeznaczeniem na rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, oraz na modernizację budynków komunalnych będących w ich zarządzie jak i na zakup kosiarki bijakowej.

Na sesji podjęto uchwałę, w sprawie przyjęcia Regulaminu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, potrzebnego w celu ustalenia zasad i warunków prawidłowego funkcjonowania PSZOK, który już wkrótce zostanie otwarty dla mieszkańców Gminy.

Ostatnim punktem obrad były uchwały w sprawie udzielenia pomocy Województwu Podkarpackiemu na realizację zadań publicznych. Chodzi min. o pomoc finansową przy budowie chodników w miejscowości Suchorzów i Siedleszczany, remoncie chodnika w Skopaniu, jak również pomoc rzeczową w formie opracowania dokumentacji projektowej na realizację zadania budowy ścieżki rowerowej z możliwością ruchu pieszych strona prawa w miejscowości Skopanie i Wola Baranowska.

Osoba publikująca: Agnieszka Gajda
Osoba aktualizująca: Agnieszka Gajda