Ochotnicza Straż Pożarna w Dymitrowie Małym realizuje projekt pn. ,,Historyczna metoda- strażacka przygoda’’

03-07-2020

Ochotnicza Straż Pożarna w Dymitrowie Małym dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym rozpoczyna realizację projektu pn. ,,Historyczna metoda- strażacka przygoda’’.

Już na początku lipca jednostka podpisze umowę z Ośrodkiem Działaj Lokalnie Fundacją Fundusz Lokalny SMK w Zaleszanach na realizację inicjatywy lokalnej pn.: ,, Historyczna metoda - strażacka przygoda’’.

Projekt  obok wymiaru historyczno-edukacyjnego ma wymiar społeczny. Poprzez wspólną pracę nad tworzeniem kroniki mieszkańcy zyskają spisana księgę pięknej historii, która w przyszłości będzie odzwierciedleniem wytężonej pracy strażaków.

Mieszkańcy sołectwa, wolontariusze oraz sympatycy OSP Dymitrów Mały mogą w każdej chwili dołączyć do akcji i wziąć czynny udział w tworzeniu kroniki.
W ramach akcji zgromadzone zostaną zdjęcia, zapiski, artykuły, wycinki z gazet oraz ciekawostki z życia jednostki.
Zgromadzone i uporządkowane materiały zostaną umieszczone w pamiątkowych księgach.

Zachęcamy do udziału w strażackiej inicjatywie.

Zarząd OSP Dymitrów Mały

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur